Šodienas steidzīgajā ikdienā, kur laiks ir viens no būtiskākajiem faktoriem, daudzu cilvēku ikdiena un darba gaitas vairs nav iedomājamas bez automašīnas, taču ne visi, kuriem tā nepieciešama, var to atļauties, tādēļ arvien lielāks pieprasījums rodas pēc auto līzinga un iespējām noformēt kredītu automašīnas iegādei. Tā kā tas ir liels pirkums uz vairākiem gadiem, tad, izvēloties aizdevēju, ir būtiski ne tikai aizdevuma procenti, bet arī iespējamie aizdevuma termiņi un kredītdevēja reputācija, lai šīs ilgtermiņa saistības būtu veiksmīgas.

Vai ir iespējams iegādāties automašīnu līzingā ja cilvēkam ir sabojāta kredītvēsture?

Tā kā automašīnas iegāde parasti ir liels un dārgs pirkums, attiecīgi arī kredītprasības mēdz būt augstākas un auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi ir iespējams tikai tad, ja kredītņēmējs var uzrādīt regulārus, oficiālus un pietiekoši lielus ienākumus, kas apliecinātu spēju segt kredīta maksājumus tiem paredzētajā laikā. Sabojātas kredītvēstures gadījumā var tikt pieprasīta arī papildus ķīla, piemēram, daudzi aizdevēji piedāvā palīdzību automašīnas iegādei ar nosacījumu, ka iegādātais auto kalpo arī kā ķīla līdz brīdim, kad aizdevums tiks pilnībā atmaksāts. Tādējādi automašīna nonāk kredītņēmēja lietošanā, bet, ja līzinga noteikumi netiek pildīti, kredītdevējs ir tiesīgs piesavināties jauniegādāto auto, lai atgūtu ieguldītos līdzekļus. Tādējādi līzinga noformēšana gadījumos, kad esat reģistrēts „melnajā” parādnieku sarakstā, ir daudz riskantāka un neizdevīgāka, tomēr iespējama, it īpaši, ja negatīvā pieredze kredītu jomā bijusi pirms ilgāka laika.

Kādos gadījumos tas nav iespējams?

Auto līzings visbiežāk tiek atteikts gadījumos, ja klienta ienākumi ir zemi vai neregulāri, jo, lai arī tiek piedāvāts ieķīlāt automašīnu, primāri katru aizdevēju interesē aizdevuma saņemšana atpakaļ naudas izteiksmē. Ķīla tiek izmantota, kā papildus garantija, bet, kā pamatnodrošinājumam ir jābūt regulāriem un stabiliem ienākumiem, kas nodrošinās ikmēneša maksājumu segšanu bez liekiem sarežģījumiem. Ja iepriekš esat jau sabojājis savu kredītvēsturi, ienākumu avotam un apjomam ir īpaši liela loma, un aizdevējs Jūsu pieteikumu izvērtēs īpaši kritiski, it sevišķi, ja tiek lūgts auto lizings bez pirmās iemaksas ar sliktu kreditvesturi.

Kādi ir priekšnosacījumi?

Jebkura aizdevuma nozīmīgākais priekšnosacījums ir pozitīva kredītvēsture, jo pie daudziem aizdevējiem pat regulāri un augsti ienākumi var nebūt pietiekams iemesls, lai izsniegtu kredītu. Ja kaut reizi esat sabojājis savu kredītvēsturi ar ignorētām saistībām, atgūt kredītdevēju uzticību ir ļoti grūti. Tādos gadījumos, lai pārliecinātos par Jūsu maksātspēju, kredītdevējs var pieprasīt pirmo iemaksu, vai arī, vadoties pēc tā, ko aprēķina auto līzings kalkulators, piedāvāt segt tikai daļu no nepieciešamās summas auto iegādei.

Kā izvēlēties Tev visizdevīgāko auto līzingu?

Auto līzingu klāsts nav ļoti plašs, tomēr pietiekams, lai nodrošinātu izvēles iespējas. Aizdevēju piedāvājumi šajā jomā atšķiras gan pēc procentu likmēm, gan prasībām, tādēļ izvēloties piemērotāko un izdevīgāko, jāņem vērā gan procentu likmes, gan piedāvātais finansējuma apjoms. Ja piedāvātā kredīta summa ir mazāka, kā nepieciešams izvēlētā auto iegādei, tad papildus jāveic otra izvēle – vai doties pie cita aizdevēja vai izvēlēties lētāku, ekonomiskāku automašīnu, kas atbilstu aizdevēja nosacījumiem. Auto līzings ar sliktu kredītvēsturi nereti tiek piedāvāts par salīdzinoši mazākām summām, tādējādi ne vienmēr mūsu vēlmes var sakrist ar mūsu iespējām.

Ja mūsu vēlmes pārsniedz iespējas, ir vēl kāds risinājums. Nesen tirgū ir parādījies jauns līzinga veids – operatīvais līzings auto iegādei jeb savā ziņā to var uztvert arī kā automašīnas nomu, jo līzings tiek maksāts tikai tik ilgi, kamēr vēlaties izmantot auto, pēc tam varat izlemt, vai vēlaties auto iegādāties vai nodot kredītdevēja īpašumā. Izvēloties operatīvo līzingu, ikmēneša maksa ir krietni zemāka, kā parastajam līzingam, tādējādi varam atļauties arī daudz jaunāku un labāku automašīnu, it īpaši, ja tiek noformēts operatīvais līzings lietotam auto, kas ir vēl izdevīgāk. Šī līzinga forma ir arī daudz pretimnākošāka un elastīgāka, tādējādi tas var kalpot arī, kā auto lizings bez pirmas iemaksas.

Ja atbilstat vairāku kredītdevēju prasībām, tālāk varat izvērtēt, pie kura no tiem ir izdevīgākais auto līzings. Šajos gadījumos izdevīgumu nosaka gan pieejamā līzinga summa, gan tās procenti. Piemēram, ja Jūsu vajadzībām un interesēm vairāk atbilst operatīvais līzings, nevis parastais līzings auto iegādei, tad varat uzreiz atlasīt tikai tos aizdevējus, kas piedāvā šo aizdevuma formu, bet, ja galvenais faktors ir auto līzings bez izziņām no darba vietas vai bankas, tad varat atlasīt tos kredītdevējus, kuri piekrīt cita veida garantijām.

Ar ko atšķiras piedāvājumi?

Ja tiek izvēlēts auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi, piedāvājumu galvenā atšķirība ir procentu likmes. Kā jabkurā aizdevuma formā, kas tiek noformēts klientiem ar sliktu kredītvēsturi, risku mazināšanai tiek piemērotas augstākas procentu likmes, tādēļ vēlams aizņemties pēc iespējas mazākas summas. Taču, ja vēlamies saņemt izdevīgu piedāvājumu, bet mūsu ikgadējie ienākumi ir salīdzinoši zemi, tad jārēķinās ar to, ka aizdevējs var pieprasīt ievērojamu pirmo iemaksu, un līzings auto pirkšanā var segt tikai daļu no nepieciešamās summas. Tāpēc, izvērtējot gan procentu likmes, gan piedāvātās summas, katram aizņēmējam jāizsver, kurš no piedāvājumiem ir vispiemērotākais.

Kā saprast kurš būtu visizdevīgākais Tev?

Kad jāizvēlas auto līzings bez pirmās iemaksas vai auto līzings ar sliktu kreditvesturi, jārēķinās ar lieliem papildus izdevumiem, tādēļ īpaši izvērtējiet, cik liela sanāk ikmēneša maksa un vai to spēsiet segt ar saviem līdzšinējiem ienākumiem, jo atkārtota kredītvēstures sabojāšana var Jums pilnībā noslēgt ceļu uz jebkāda veida aizdevumiem nākotnē. Esiet ļoti piesardzīgi, izvēloties līzingu, un ņemiet vērā gan atmaksas noteikumus, gan papildus risinājumus, kas iespējami, ja atkārtoti nonāksiet kredītgrūtībās.

Auto līzinga apmaksa – ilgstošs plānveida darbs

Lai gan aizdevējs var paust atkārtotu uzticību Jums kā klientam brīdī, kad tiek piešķirts auto lizings ar sliktu kreditvesturi, pirms noslēdzat aizdevuma līgumu, rūpīgi apdomājiet, vai tiešām varat to atļauties un atmaksāt savlaicīgi. Atšķirībā no citiem aizdevumu veidiem, gadījumos, kad tiek izvēlēts lizings auto, ir virkne faktoru, kas jāņem vērā, tostarp automašīnas vērtība, nolietojums, iespējamie riski utt.. Ja parastā kredīta gadījumā ir viena summa, ko aizņemamies un atdodam, tad automašīnas iegādes brīdī mēs nezinām, kādus papildus izdevumus mums vēl radīs automašīnas uzturēšana, apdrošināšana un remonti, tādējādi, izsverot savas iespējas iegādāties auto, jāņem vērā arī visi papildus izdevumi, kas radīsies reizē ar automašīnas iegādi, kas šo aizdevuma formu padara vēl riskantāku. Ne velti auto līzings bez darba vietas parasti netiek piedāvāts, jo ietver pārāk daudz risku.

Tomēr, lai arī risku ir daudz, arī iespēju ir daudz, un, paplašinoties kredītu piedāvājumam vienmēr būs kāds aizdevējs, kas būs gatavs Jūs atbalstīt, tomēr lielā mērā tas atkarīgs arī no mums pašiem. Jo godprātīgāk attieksimies pret savām kredītsaistībām, jo plašākas un izdevīgākas iespējas mums pavērsies nākotnē.

Auto līzings ar sabojātu kredītvēsturi
Tagged on: