Vai jūs zinājāt, ka makšķerēšana ir hobijs kur var apvienot divi vienā, proti, tas ir veids kā atpūsties, kā arī nomakšķerējot zivi būs paēdusi ģimene. Bet vai jūs zinājāt, ka makšķerēšana uzlabo gan garīgo, gan fizisko veselību. Būt pie dabas tas ir jau ko vērts, klusumā baudīt putnu balsis, un baudīt skaistos brīžus.

Makšķerēšana uztur jūs formā
Makšķerējot, jūsu galvenās muskuļu grupas, sirds un plaušas labi strādā. Izvēloties makšķerēšanas vietu, kas atrodas 10 līdz 15 minūšu pastaigas attālumā no automašīnas, ir acīmredzams stimuls aerobikas nodarbībām. Bet, lai uzstādītu, izmestu un pēc tam savītu simtiem mazu zivju, ir vajadzīgs nedaudz spēka. Nemaz nerunājot par dažām milzīgajām karpām vai līdakām, kuras var atrast mūsu ūdeņos. Tas aktīvos treniņos iesaista plecus, muguru, rokas, kodolu un kājas.

Makšķerēšana palielina jūsu D vitamīna daudzumu
Pat tad, kad debesis ir pelēkas – kādas tās bieži ir -, atrodoties ārpusē, jūsu ķermenis var papildināt kritiskās D vitamīna rezerves. D vitamīns palīdz regulēt kalcija un fosfāta daudzumu jūsu ķermenī, saglabājot jūsu kaulus un zobus veselīgus. Tas uzlabo imūnsistēmu un ir saistīts ar depresijas apkarošanu.

Makšķerēšana uzlabo jūsu koncentrāciju
Atrodoties ārpusē un ievērojot apkārtējo vidi, uzlabojot koncentrēšanās spēju, liecina pētījums. Pastaiga dabā vai vienkārši laika pavadīšana zem lapu kokiem noved pie pārmaiņām smadzenēs, kas uzlabo koncentrācijas līmeni.Makšķerēšana mazina stresu 40% pieaugušo naktīs nomodā stresa dēļ, bet tikai atrašanās ūdens tuvumā mazina trauksmi un rada miera sajūtu. Arvien vairāk labdarības organizāciju to saprot un zvejas terapeitiskās priekšrocības sāk izmantot pēctraumatiskā stresa traucējumu un citu slimību ārstēšanā.

Young man fishing on a lake from the boat at sunset

Makšķerēšana ar draugiem
Neatkarīgi no vecuma, pievienojoties makšķerēšanas klubam, jūs kļūstat par kopienas daļu, neatkarīgi no tā, vai piedalāties sacensībās vai vienkārši pamājat sveicienu makšķerniekam uz nākamā kontakta. Jūs varat pievienoties tik daudz vai tik maz, cik vēlaties, bet būt līdzīgi domājošiem cilvēkiem, dalīties interesēs un sazināties ar jauniem draugiem ir lielisks dienas pavadīšanas veids.

Makšķerēšana uzlabo jūsu pašcieņu
Makšķerēšana ir saistīta ar personīgiem mērķiem, un šo mērķu sasniegšana ir drošs veids, kā uzlabot pašcieņu. Tā ir arī prasme visa mūža garumā, kuru varat izbaudīt jebkurā vecumā. Katrs makšķernieks atceras savu pirmo nozveju. Vienkārši paskatieties, kā viņu acis iedegas, kad viņi par to runā. Makšķerēšana ir arī ideāla prasme, ko nodot tālāk. Ar vectēviem, kas mazbērnus izved uz vietējo kanālu un parāda, kā ķert ķepu. Pavadot laiku kopā ar ģimeni, tiek veicināta arī drošības un labsajūtas izjūta, padarot makšķerēšanu par vērtīgu nodarbi.

Makšķerēšana un tā pozitīvā ietekme
Tagged on: