Dabas takas galvenokārt ir bez maksas. Parasti ir arī autostāvvietas, gidi un piknika vietas. Ja ideja apskatīt un baudīt latviešu dabu šķiet vilinošs, mēs esam savākuši vairāk informācijas par daudzām dabas takām, to vēsturi un tuvumā esošajām atrakcijām.

Kaltenes putnu taka

Ielejā jūras piekraste izskatās diezgan neparasta – tas ir pārspēts ar laukakmeņiem. Tas ir pēdējais ledus šajās vietās. Paši piekraste, šeit apmierina apļus, izveidojot mazus līčus un ragus.
Šai teritorijai piešķirts dabas pieminekļu statuss. Tas tiek darīts, lai saglabātu ģeoloģiskos un ģeomorfoloģiskos veidojumus, kas šeit atrodami Litorīnas jūrā. Piekrastes un pļavas biotopi, kā arī Rīgas līča rietumu krasta raksturīgās iezīmes nodrošina papildu aizsardzības vērtību.
Šeit jūs atradīsit gājēju taku, kas ved gar jūras krastu, un tās galā jūs ieraudzīsiet putnu vērošanas torni, kuru mēs īpaši iesakām apmeklēt pavasarī un rudenī, kad migrācijas laikā šeit ir daudz dažādu zosu un dekoratīvo putnu.

Kolkasraga priežu taka

Kolka Braga Pine Trail atrodas Baltijas jūras krastā Kolkasraga krastā, vieta putnu atpūtas un ēdināšanai pavasara un rudens migrācijas laikā.

Dabas taka ved cauri koku mežiem pāri pelēkajām un baltajām kāpām pret lilijām.

Sakarā ar jūras klātbūtni un sliktiem audzēšanas apstākļiem priežu mežā aug tikai neparasti augi, piemēram, mellenes, ķīļi, pātagas, bet arī reti sastopamas aizsargātas smilšu kāpas (Dianthus arenarius). Vecās priedes un lagūnas ir dabisko vidi, kukaiņi. Tajā pašā laikā tika sagriezti piekrastes meži un bieži ugunsgrēki.

Kad smiltis nokrītas, vējš pūta, izveidojās ceļojošās smiltis, kas aptvēra koku paliekas un apdraudētās mājas un saimniecības. Vakarā jūs redzēsiet simtus un vairāk gadus vecus, līdz pat diviem, trīs metru dziļajiem priežu mežiem, šī laika lieciniekiem.

Trases maršruts ir 15 m augsts koka torņi jūras ainavai un putnu vērošanai.

Ragakāpas dabas parks

Parka platība ir 150 hektāri. Ragakapas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kuras mērķis ir saglabāt kāpas un dabisko seno priežu mežu daudzveidību jūras piekrastē. Kopš 1962. gada valsts aizsargā kapteini, kura augstums ir 17 metri. Lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabas vērtībām teritorijā, parkam ir divas dabas takas. Viens no ceļiem šķērso priežu mežu, tas ir aptuveni 2 km garš, un to galvenokārt veido koka palmas. Tajā ir arī informācijas stendi un soliņi, bet kāpnes visstingrākajās vietās. Pie šī brīža brīvdabas muzeja tuvumā varat sasniegt arī citas dabas takas, kuras pārvalda a / s “Latvijas valsts meži”.

Ragakapas dabas parks jūs gaida un pievieno gan krāšņi ziedošus, gan apetītus, pieticīgus augus. Katrs no tiem ir pielāgojies izaugsmei īpašos apstākļos. Uz džungļu kāpa saulainu džungļu kāpu nogāzēm ir augi, kas necieš no sausuma, savukārt ziemeļu krastu ēnās dzīves apstākļi ir nedaudz mitrāki, dodot vietu ēnas mīlošajām sugām. Arī jūras tuvums, vēja ietekme un vieglā smilšainā augsne veido unikālu mikropasaumu, kurā var izdzīvot tikai visizturīgākie. Latvijā ir astoņas īpaši aizsargājamās augu sugas.

Veczemju klinšu un Vidzemes akmeņainā jūrmala

Akmeņainas pludmales garums ir 12 km garš un 20-40 metrus plats Vidzemes līča piekrastē, kur Baltijas jūras krastā atrodas vienīgi smilšakmens atsegumi Latvijā.
Lielākie atsegumi ir redzami uz dienvidiem no Veczemes (līdz 4 metriem augsta) un no kāpnēm līdz Silinam (5 metrus augsts).

Piekrastes zemūdenēs un pludmalē izkaisīti laukakmeņi darbojas kā “bremzes”, samazinot jūras jūru, lai izskalotu krastu spēcīgu vēju un vētru laikā un izveidotu stāvu banku. Šajā vietā pirms smilšakmens veidoja 350-380 miljonus gadu.

Takas jūras krastā