Saulkrasti ir vislielākā saulainā vieta Latvijā, tās piekraste izceļas ar augstu priežu mežiem un ikviena brīvi pieejamu gleznaino pludmali, kur visu gadu var baudīt iedvesmu un spēku. Saulkrasti atrodas 50 km attālumā no Rīgas, Latvijas austrumu krastā. Daļiņu no Saulkrastu rajona aizņem dabas parks “Piejūra”, piekrastes daļa garas 17 km, un tā ir interesanta savā daudzveidībā – no “dziedošās” smiltis Lilastes līdz Zvejnieksciema akmeņainai piekrastes daļai. Saulkrastos ir arī visskaistākais saulriets.

Vietas, kuras ir vērst apmeklēt jūras krastā, skaties zemāk!

Saulkrastu pludmale

Saulkrastu pludmale ir 17 km garš dabiskais meistardarbs. Skatieties bagāto daudzveidību no dziedošās smilts Lilāsestē līdz akmeņainajai jūras krastam Zvejniekciemā. Pludu vada un veido viļņi, savāc smiltis un dažādas “dārgumus” – upju un jūras gliemeņu čaulas, zaļo aļģu diegus, brūnaļģu kopas, gludos oļus, drebuļus un citus. Izvērsiet savu redzesloku un atklājiet satraukumu, meklējot mazu piejūras bric-a-brac.

Baltā kāpa

Balto kāpu veidoja, likvidējot pludmales smilšu pāri Baltijas ledus ezera māla nogulumiem. Tās baltā, 18 m augstā smilšu paliekas senos laikos kalpoja kā orientieris vietējiem zvejniekiem. Nosaukums ir iegūts no baltiem, sacietīgiem smilšu slāņiem, kas vizuāli atgādina smilšakmens.

Kāpas platība ir labi uzturēta un sakopta, bet tās nogāzes ir fiksētas. Kaut arī kāpa ir aizaugusi ar priežu mežu, skats uz jūru joprojām ir redzams.

Baltajā krastā ceļā atrodas Katrīnas lilijas. Stāsti stāsta, ka tos pasēja krievu ķeizariene Katrīna II, kas īsā laikā pavadīja Pabažu piejūras.

Saulrieta taka

Ja vēlaties baudīt veselīgas pastaigas un svaigā jūras gaisa ieguvumus, paņemiet 3.6 km garu meža taku, kas stiepjas līdzās jūras krastam no Baltās Kāpas līdz Saule Bridge. Ceļojuma laikā jūs ieraudzīsit smilšu pludmali un mierīgu piejūras mežu, kur var atrast 20 lielus priedes, no kuriem daži ir jau 200 gadus veci. Atcerieties, ka jūsu acis un ausis ir atvērtas putniem, maziem dzīvniekiem un citiem pārsteigumiem. Ja jums ir paveicies, jūs pat varētu redzēt mazo, aizsargāto garoņu vaboļu – Nothorhina punctata.

Jūras parks un peldvieta “Centrs”

Apvienojiet relaksējošu dienu pludmalē ar veselīgu, sportisku aktivitāti! Seaside Park aicina jūs izmēģināt āra trenažierus, rotaļu laukumu inventāru, vingrošanas laukus un volejbola laukumus, skriet uz jūru vai vienkārši vērot skaisto saulrietu no ērtiem sauļošanās krēsliem. Šeit gan bērni, gan pieaugušie atradīs aizraujošas aktivitātes, kas atbilst viņu interesēm.

Zvejniekciems un Skultes osta

19. gadsimtā Skultes piekrastē izveidoja nelielu ciematu, ko galvenokārt apdzīvoja zvejnieki. Ciema nosaukums attiecas arī uz šo profesiju (latviešu valodā “Zvejniekciems” nozīmē “zvejnieku ciems”). 1967. gadā Saulkrastos tika pievienots Zvejniekciema ciems. Skulte osta, kas izveidota 1939. gada 7. oktobrī, atrodas Zvejniekciema pilsētā. Joprojām stāv latviešu politiķa Kārļa Ulmana izvēlētā pieminekļa akmens, un osta joprojām veiksmīgi darbojas. Starp Skultes ostu un Saulkrastu pludmali ir akmens Zvejniekciema piejūras osta. Tā ir vieta radošiem gariem, kur jūs varat izdarīt iedvesmu no vasaras atspulgu, klausīties mīļo pušķu čukstēšanu rudenī vai būt vienatnē ar savām domām ledus gaisā ziemā vai cerīgajā pavasarī.

Saulkrasti – vieta, kur saule izskatās vēl skaistāk nekā parasti!
Tagged on: