Vai kāds cits zina, kur ir Kolka? Tas ir zināms visiem, jo, redzot, Kolka atrodas vietā, kur Ziemeļkurzeme iziet no jūras, un turpina tālāk uz ziemeļiem.
Bet vai kāds zina, kas ir Kolka? Jā, zvejnieks, tā ir patiesība. Bet ko par zvejnieku ciemu? Šeit ir tikai daži reti sastopami. ”
Tātad Kolka ir lielisks zvejas galamērķis Kurzemes ziemeļdaļā, kur divas nedēļas vēlāk nekā Leishmale zied zirnīši ar tikai piezīmi, ka šajā ciematā gandrīz nav ķiršu, jo nav citu augļu koku. Ir tikai koki, kurus Dievs ir sējis, visvairāk priežu smiltis, un gods šai namā, kas arī ir apstādīta ar kādu bērzu, ​​pāris vītolu vai kādu ābolu.
Kolcenieki gluži saprātīgi, ja mēs negribam teikt – aizdomīgi par visu, kas ir neparasts un jauns.

Gan somugriski (igauņu, somu), gan indoeiropiešu valodas nozīmē “stūra asi”. No Kolkáraz ziemeļaustrumiem 7 km gara un līdz 2 m dziļa sieta, kuras pamatā ir dolomīta slieksnis, iekļaujas jūrā. Tas ir ļoti bīstams kuģiem un laivām: vētras laikā šeit 7 m augsti viļņi cits citu. Gulē neskaitāmas laivas un kuģa paliekas. Agrāk šīs sēklas sauca par ļauno milzu Toma degunu. No Kolkras dažkārt ir fatamorgan, it kā Roņu sala uzceltos. Stāsts stāsta mums, ka Kolku ir nogalinājis velns, ceļš uz Sāremā. Kā parasti, velnu traucē gailes balss, un darbs ir palicis nelietojams. Pie jūras, tomēr ir zemes caurums, kas atdala Lielo jūru (Baltijas jūru) no “Mazās jūras” (Rīgas jūras līcis). Stāsti par to liecina Kolkas Braga, dedzinot uguņošanas ieradumus senatnē, brīdinot jūrniekus. Laiku pa laikam jūras laupītāji pārcēla ugunskurus uz Zilo kalniem, un laiva iekrita klintīs. Krava tika nolaupīta, bet jūrnieki tika nogalināti. Tāpēc raga nosaukums, šķiet, ir no lībiešu vārda Kuōl – ka (mirt ar “!). Kolkas raga tuvumā ir redzamas vecās Kolkas bākas drupas.

Protams, tas ir tikai tautas etimoloģija, un to nevajadzētu uzskatīt par nozīmīgiem vietas nosaukuma paskaidrojumiem. Bet interesanti no viedokļa, kā vietējie mēģināja izskaidrot dzīvesvietas izcelsmi.

Kas slēpjas Kolkas noslēpumos?
Tagged on: