Nauda – tā ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Lai arī par naudu nevar nopirkt visu, tai ir sava vērtība un par to iespējams iegādāties dažādas svarīgas preces vai pakalpojumus. Bet tas vēl nav viss – lai pietiktu visiem tēriņiem, nepieciešams pārdomāts un sistemātisks algas aprēķins, fiksējot izmaiņas likumdošanā un personīgajos ikmēneša ienākumos. Lai redzētu, kā sastādās Tava alga un cik katrs darbinieks izmaksā priekšniekiem, ieskaties algas kalkulatorā pie Comparo.me! Kas ir algas kalkulators 2018.gadam, kāpēc šis rīks ir noderīgs un kā atvieglo ikdienu? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Algu kalkulators 2016., 2017. vai 2018. gadā – kā mainījies? To, galvenokārt, skārušas tieši izmaiņas likumdošanā, kas nosaka dažādu nodokļu apmērus un atvieglojumu nozīmi, izmaksājot algu darbiniekiem. Kas ir šis tiešsaistē pieejamais bezmaksas rīks?

Uzzini, kas ir algas kalkulators 2018!

Teju ikvienam nodarbinātajam ir zināms, kāda ir minimālā alga, minimālā stundas likme, kas ir neapliekamais nodokļu minimums vai algas nodokļu grāmatiņa, taču ne visi zina par algas kalkulatoru. Tajā iespējams:

  1. iepazīties ar neto algu. Ja zini, kāda ir vai būs Tava bruto alga, kas ir reālā naudas summa, kurai pieskaitīti visi izdevumi, piemēram, nodokļi, ierakstot šo summu bruto algas kalkulatorā, Tu vari uzzināt, kādu summu saņemsi uz rokas;
  2. iepazīties ar bruto algu. Tieši pretēji – ja zini, kādu summu saņem uz rokas (neto alga), vari noskaidrot, kāda ir pilnā summa, ko ik mēnesi iztērē darba devējs par Tevi, ierakstot saņemto summu neto algas kalkulatorā.
  3. noskaidrot, kādi nodokļi ir apmaksāti un cik lielu summu tie sastāda. Piemēram, ienākuma nodoklis vai sociālais nodoklis, kas ir svarīgi ikvienam darbiniekam un darba devējam.

Darba algas aprēķins ir svarīgs dažādās dzīves situācijās. Turpini lasīt rakstu un noskaidro, kad var noderēt šī rīka izmantošana!

Izmanto dažādās dzīves situācijās!

Nav svarīgi, kādas profesijas pārstāvis Tu esi, jo algas kalkulators ir paredzēts teju ikvienam. Lai arī cik stabila varētu būt šī brīža situācija, jārēķinās, ka var notikt kas negaidīts, radot izmaiņas ne vien personīgajā dzīvē, bet arī ikmēneša ienākumu daudzumā.

Kad izmantot algu kalkulatoru?

  • Mainot darba vietu. Darba sludinājumos nereti tiek norādīta summa, ko darba devējs ir gatavs maksāt jaunajam komandas dalībniekam, taču tā lielākoties ir summa pirms nodokļu nomaksas. Ievadot kalkulatorā šādu summu, iespējams noskaidrot, cik saņemsi reālā dzīvē.
  • Piedzīvojot izmaiņas algas apmērā. Ja Tevi plāno paaugstināt amatā darba devējs,  kurš ir nospriedis maksimālo algas pielikumu, apmeklē Comparo mājaslapu un ievadi šo summu kalkulatorā. Tādējādi noskaidrosi, cik lielu summu pēc paaugstinājuma saņemsi uz rokas.
  • Neplānotu personīgo apstākļu rezultātā. Pastāv vairāki nodokļu atvieglojumi, piemēram, aprūpējamo skaits, kas nosaka, cik lielu summu darba devējs ik mēnesi samaksās par Tevi valstij. Lai noskaidrotu, kā mainīsies situācija, piemēram, piedzīvojot ģimenes pieaugumu, dodies uz algas kalkulatoru un noskaidro.

Algas kalkulators pie Comparo.me sniedz vairākas priekšrocības. Raksta noslēgumā lasi, kāpēc izvēlēties šādu rīku!

3 iemesli, kāpēc izmantot algas kalkulatoru pie Comparo.me!

Protams, priekšrocības ir dažādas. Trīs svarīgākās no tām ir:

  • iespēja izmantot jebkuram. Šis rīks ir noderīgs gan darbiniekiem, gan darba devējiem, gan grāmatvežiem, jo tajos tiek iekļauta informācija, kas derīga visām ar nodarbinātību saistītajām pusēm;
  • ātrums. Tā kā nepieciešams algas kalkulatorā ierakstīt vien bruto vai neto algu, kā arī atzīmēt nodokļu atvieglojumus, ja tādi ir, noskaidrot rezultātu iespējams pat minūtes laikā;
  • ērti. Nav nepieciešams nevienam atskaitīties par algas pārbaudi, vai arī vērsties pie ekspertiem reālos birojos – apskatīt algu vari jebkurā pasaules vietā, ja vien Tev ir pieejams interneta pieslēgums.

Algas kalkulators 2018 pie Comparo.me ir ērts rīks, kura izmantošana var palīdzēt dažādās dzīves situācijās. Ienāc, ievadi savu algu un iegūsti atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem!

Algas kalkulators 2018 – kā un kāpēc izmantot?